Hakkımızda

Hakkımızda

   Çalışanların yüksek verimli çalışmaları için yüksek enerjili besinler alması gerektiğini söyleyen Heredot,  çalışanların sağlığı ve yaptıkları iş arasındaki ilişkinin araştırılmasına yönelik ilk çalışmaları başlatmış, Hipokrat da çalışanların çalışma ortamından zarar görebileceklerini belirtmiş, ilk defa kurşunun zehirli etkilerinden söz etmiştir.  Plini ise çalışanların tozun zararlı etkilerinden korunmak için maske olarak başlarına torba geçirmelerini önermiştir.

    Paracelsus, madenlerde çalışanlarda gördüğü kurşun ve cıva zehirlenmelerinden de bahsettiği ilk iş hekimliği kitabını yazmış,” Herşey zehirdir, mühim olan dozdur” sözüyle etkilenilen  maruziyet değerini n önemini en güzel şekilde ifade etmiştir.  Dünyada bilinen ilk mineroloji bilgini olarak görülen Agricola ise; maden ocaklarında görülen tozu önleyebilmek adına maden ocaklarının havalandırılması gerekliliğini ifade etmiş ve iş sağlığı ve iş güvenliği önlemleri konusunda birtakım tavsiyelerde bulunmuştur.

   İş Sağlığı ve Güvenliğini bilimsel esaslar doğrultusunda ele alan Dr. Bernardino Ramazzini ise yazdığı meslek hastalıkları kitabı ve hekimlere söylediği hastalarına mutlaka diğer soruların dışında “ Ne iş yaptığını sorun” deyişiyle İş Sağlığı ve Güvenliğinin kurucusu olarak kabul edilmektedir. Bu çalışmalarda Amaç çalışma ortamının sağlıklı ve güvenlikli bir hale getirilmesi, üretim ve iş veriminin artırılmasıdır.

   Bugün Biz de Kurumsal İş Güvenliği OSGB olarak Çalışanların sağlıklı ve güvenlikli bir ortamda çalışmasının sağlanması, meslek hastalıkları ve iş kazalarının, bu hastalık ve kazalardan doğan maddi, manevi kayıpların önlenmesi, İşletmelerin tüm sektörlerde daha verimli çalışarak, sağlıklı büyümeleri için çalışıyoruz.

  2012 yılından bu yana Lojistik, Depolama, Nakliyat, Dağıtım, Tekstil, İnşaat, Metal, Gıda, Ambalaj, Kimya, Gemi Sanayi gibi İmalat, Ticaret ve Hizmet Sektörünün İş Güvenliğinde çözüm ortağıyız.

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yetkili “ Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi” yiz. Yasa ve Yönetmeliklere uygun İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği, İşyeri Hemşireliği, İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanlığı, Gözetim, Denetim ve Rehberlik hizmetleri vermekteyiz.

  Çalıştığımız Kuruluşlara, çalıştıkları sektöre, operasyonel yapısına, çalışma biçim ve organizasyonlarına göre farklı, Butik hizmet vermekte, ticari bilgilerin mahremiyeti ve kişisel verilerin korunması ilkelerine büyük titizlik göstermekteyiz.

   Hedefimiz Çalıştığımız tüm kuruluşlarda her kademedeki yönetici ve çalışanlarında İş Sağlığı ve Güvenliği alanında farkındalık yaratmak, bu alandaki çalışmalara tüm çalışanların gönüllü katılım ve işbirliğini sağlayarak, Kuruluşların sağlıklı, verimli ve hızlı büyümelerine katkı sağlamaktır.

    Fark yaratan, Butik İş Güvenliği Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, mutlaka Sizleri de birlikte çalışmaya bekliyoruz.

 

 

ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

İstasyon Mah. 1475 Sokak 48/B Gebze/Kocaeli
0262 656 03 82 bediha@kurumsalosgb.com.tr